Sportlovaglás

Marosi Nikolett vagyok M szintű (középosztályú ) díjlovas és szakképzett edző. A lovaglást 14 éve kezdtem. Kipróbáltam lovasíjászkodást, díjugratást, de a díjlovaglás maradt a kedvenc.A díjlovaglás alapjait egy díjlovas istállóban szereztem meg, majd különböző edzőkkel együtt dolgozva sikerült és sikerül a mai napig bővíteni tudásomat. Fontosnak tartom az edzővel együtt dolgozást, hiszen ez az a sport, amit soha nem lehet tökéletesen elsajátítani. Minél több lovon ül az ember,annál többet tud meg a lovakról.

Saját lovamat 7 évvel ezelőtt vásároltam meg. Elrontott, problémás, sovány, 4 éves heréltként, aki mára egy ereje teljében lévő középosztályú díjló lett. Neki köszönhetem a Csömör Kupa örökös bajnoki címét. Ő számomra nem csak egy ló, hanem egy társ.

Tanítványaim rendszeres résztvevői a Póni Klub versenyeinek, ahol eredményesen teljesítenek. Minősítő versenyeken számos 1. helyezést nyertek, sőt  idén az Országos Bajnokságon futószár 1-es kategóriában Cseni 3. helyett szerzett.

Az oktatás mellett vállalom lovak belovaglását, problémás lovak átlovaglását.